Čím vám bude bazén na zahradě prospěšný
Zlepší náladu – pobyt ve vodě, v čistém a příjemném a hlavně poklidném prostředí, přináší organismu uvolnění. Voda jemně působí na nervová zakončení na povrchu pokožky, což zvyšuje osobní vibrace, a tím pádem i zlepšuje špatnou náladu. Necítíte-li se zrovna fit, odložte syntetická antidepresiva a vsaďte raději na kombinaci zdravé výživy s vysokým obsahem hořčíku, v kombinaci s vodní lázní. Nalijte do sklenice minerálku Magnesia, namažte celozrnný chléb cizrnovou nebo ořechovou pomazánkou, v nichž se také ukrývá mnoho hořčíku a zároveň důležitého vitamínu B pro zklidnění nervové soustavy, a zůstaňte v bazénu alespoň půl hodiny pod hladinou. Uvidíte, že se vám postupně začne navracet osobní pohoda.
Voda ochlazuje – když máte na zahradě bazén, máte k dispozici to nejúčinnější ochlazovadlo, které můžete mít. Jakmile udeří vedra, anebo třeba neudeří, ale vy se potřebujete ochladit po sportu nebo těžší manuální práci. Stačí se osprchovat a hupsnout do vody. Bazény bývaly odjakživa symbolem luxusu, ale hlavně komfortu proto, že umožňují dokonalý relax, který brání úpalu – tedy přehřátí organismu vlivem vyšších teplot. Voda v nádrži přispívá k udržování stabilní tělesné teploty, podobně jako pobyt ve sprše, s tím rozdílem, že v bazénu můžete setrvat třeba hodinu, zatímco hodinové sprchování se vám zbytečně prodraží a nebude tak účinné.
Osvěžení nohou – bazén na zahradu není určen výhradně pro koupele celého těla. Můžete se třeba jen kochat jeho krásou a blankytně modrou hladinou. A pokud jste právě dorazili z práce a máte oteklé a unavené nohy, opláchněte si je nejprve pod solární sprchou a pak se na chvíli u bazénu posaďte a nohy mějte alespoň pár minut pod vodou. Skrze chodidla totiž přijímáme velmi mnoho pocitových informací, proto jsou také lechtivá, neboť se zde nachází citlivé receptory, ostatně, není náhoda, že právě na chodidlech se provádí reflexní terapie, jedna z nejúčinnějších masážních metod.