Co dělat v nouzi?
Říká se, že ‚v nouzi poznáš přítele‘. V jistém ohledu je to pravda, ale – ruku na srdce – ne v každém. Kdybychom to totiž vzali doslova, bylo by možné považovat třeba banky za naše úhlavní nepřátele. Jimiž tyto logicky nejsou.
Proč? Když se člověku nedostává peněz a tento si je potřebuje půjčit, a to třeba i zoufale, pak je skutečností, že v čím větší nouzi člověk je, tím menší má naději, že v bankách se žádostí o půjčku uspěje. Což je smutné, ale vlastně logické. Banky tu přece nejsou od toho, aby vyhazovaly peníze z okna, aby prodělávaly a krachovaly. Ty jsou tu mimo jiné i od toho, aby půjčovaly peníze, jež se jim ale musí i vracet. A aby byla jistota, že se jim půjčené finanční prostředky vrátí, je třeba klást na klienty určité požadavky. Jimž však právě ti nejpotřebnější ze zájemců o půjčku nedokážou vyhovět.
Jenže co má dělat člověk, který je v takové nouzi, že v bankách nenalezne přátele? Takový si naštěstí nemusí zoufat. Protože i pro něj se tu řešení najde. Kromě bankovních domů s jejich vysokými nároky jsou tu přece i nebankovní společnosti, a ty si kladou daleko snesitelnější podmínky, jimž lze daleko snáze vyhovět.
Třeba taková nebankovní hypotéka vyžaduje jenom to, aby zájemce o ni měl k dispozici nemovitost, již by mohl nabídnout jako záruku, že bude vše, co si půjčí, řádně vráceno. Nevyžadují se tu ani přehnaně vysoké příjmy žadatele, ani dobře vypadající daňové přiznání, ani registry dlužníků bez záznamu či jiné záležitosti. Chce to mít onu nemovitost a být schopen splácet a je to.
Díky takovéto nebankovní hypotéce získá peníze i ten, kdo má hodně hluboko do kapsy, kdo už pomalu neví, kudy kam. Stačí si zažádat přes internet, zaslat několik fotografií oné nemovitosti k ocenění a už do čtyřiadvaceti hodin může být taková půjčka schválena a hned po podpisu smlouvy i vyplacena. A to za příznivých podmínek.
Takže v nouzi poznáte nebankovní hypotéku. Totiž přítele.